NCDCP nechýbal na 12. samite spoločnosti Clearstream

(Vytvorené: 25.04.2016 17:15, Zdroj: NCDCP)

Už po 12. raz zorganizovala spoločnosť Clearstream výročné stretnutie zástupcov inštitúcií infraštruktúrnej podpory kapitálových trhov z krajín Strednej a Východnej Európy (SVE), zahŕňajúcich najmä centrálne depozitáre cenných papierov, banky a správcov aktív. Aktuálne sa samit konal v dňoch 21. a 22. apríla 2016 v rakúskom hlavnom meste a zázemie mu poskytli priestory elegantného hotelového mrakodrapu Meliá.

Spoločnosť Clearstream patrí ku globálnym európskym lídrom v poskytovaní služieb zúčtovania a vyrovnania transakcií s cennými papiermi a správy aktív. Je súčasťou nemeckej finančnej skupiny Deutsche Börse a v rámci nej pôsobí ako medzinárodný centrálny depozitár cenných papierov aj ako lokálny centrálny depozitár cenných papierov pre aktíva v Nemecku a Luxembursku.

Tohtoročný event, na ktorom nechýbali ani zástupcovia NCDCP, poskytol jedinečnú príležitosť diskutovať o výzvach v odvetví „post-trade“ v strednodobom horizonte a o tom, ako súčasný vývoj ovplyvní tento biznis v regióne SVE. Ako každoročne, aj teraz okrem zaujímavých prezentácií odborníkov a spolupracovníkov Clearstreamu, bol samit ideálnym miestom na nadviazanie kontaktov naprieč hranicami a skvelú výmenu skúseností. Osobitne pre Národný centrálny depozitár cenných papierov, a. s. môžu byť cenné skúsenosti zavedených hráčov z procesu prípravy a migrácie na platformu T2S.

Fotogaléria

(Foto: NCDCP)